Panjur Tamir Servisi: 0 537 318 88 34 Sosyal Medya:
bayraklı panjur tamirci

ÇİĞLİ PANJUR TAMİRİ

Çiğli Panjur Tamiri

Bölgenin iklim koşulları göz önünde bulundurularak özellikle güneş ve sıcağa karşı alınan önlemlerin başında panjur uygulamaları gelmektedir. Panjurlar her alanda sıcak ve soğuktan içerideki ortamı korumak, hırsızlıklara karşı güvenlik önlemi almak ve börtü böcek için koruma sağlamak amaçlı uygulanmaktadır. Panjurlar uygulanmaya başlandığı günden beri birtakım gelişmeler kaydederek makaralı panjurlara ek olarak artık günümüzde otomatik panjurlar da kullanılmaya başlanmıştır. Çiğli panjur tamiri bölgede sıklıkla tercih edilen bu ürünler konusunda yaşanan sıkıntıları incelenmiş ve genel panjur sorunlarını belirleyerek bunlara karşı hazırlıklı olmak için çalışmalar yapmaktadır. Böylelikle arıza durumunda firmaya ulaştığımızda hızla sorununuza çözüm bulabilecektir.

Çiğli Panjur Tamiri Firmasına Göre En Sık Yaşanan Panjur Sorunları

Panjurlar ile ilgili yaşanan sorunların başında panjurun su alması gelmektedir. Bu durum montaj esnasında sağlıklı izolasyon yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Montaj esnasında panjur dikmeleri ve üst kısımdaki pano kenarlarına mastik ile izolasyon yapılmalıdır. Bu durum doğru bir şekilde gerçekleşmediği için su alma problemi yaşanabilecektir. Böyle bir durumda Çiğli panjur tamiri gibi uzman bir teknik servis bu kısımları yeniden silikonlayarak, boşluk ve aralık bırakmadan izolasyonu tamamlayacaktır. Yaşanan bir diğer sıkıntı panjur sıkışmasıdır. Bu durumda öncelikli olarak sıkışma nedeni belirlenmelidir. Panjur ipinin sarıldığı yatak dışına çıkması panjurun hareketini kontrol etmesini engelleyebilmektedir. Diğer bir olasılık ise panjurun üst lamellerinin içeriye kayarak kasnak demirine takılıyor olabilmesidir. Panjur hareket ediyor ama zorlanıyor ise, büyük olasılıkla yan kısımlarında bulunan raylar daralmış olmalıdır.

En sık yaşanan arızalardan bir diğeri de makaralı panjurlar da yaşanan panjur ipinin kopması sorunudur. Bu ipler özel olarak sürtünmelere karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Fakat çok uzun süreli kullanımlarda yıpranabilmektedir. Hava şartları buradaki en büyük etkendir. Bazı durumlarda montaj hatalarından, bazı durumlarda ise kullanıcı hatalarından da kaynaklanabilecek olan bu sorun da yine uzman ekipler tarafından kolaylıkla çözülmektedir. Kumandalı panjurlarda ise kumanda arızalarından kaynaklı aksaklıklar olabilmektedir. Bu sistemde kumanda sinyali alan alıcıda bir hata olması ya da motorda arıza yaşanma olasılığı da yüksektir. Arıza bu parçaların hiçbirinde değil ise panjuru hareket ettiren çelik askılar kopmuş olabilir. Bu durumlarda Çiğli panjur tamiri gibi firmalar dış kısımda bulunan panoyu sökerek içerisine müdahale etmektedirler.

Referanslarımız